Zákazník nepřihlášen: [ přihlásit ]    

Chtěla jsem Bruna, mám Maxipsa Fíka

Bruno je z 2 štěňat. Na svět přišel císařským řezem s tím, že jsou obě štěňátka mrtvá. Bruna se podařilo díky šikovnosti veterinářů oživit, jeho sourozenec bohužel už to štěstí neměl.

Bruno je z netypického a neplánovaného spojení bullmastiffa a NO. Od narození je zatím patrný jediný 100% znak a to je žíhaná barva, kterou zdědil po matce.


Fenku mám od jejího 1 roku. Cca do 2,5 let byla na granulích PRO PAC Dog Large Breed Puppy. Byly to na doporučení jediné granule, které mi jedla. Vyzkoušela jsem více značek, ale vždy jsem do ní dostala maximálně první sousto. Co si vybavuji, jedny ze zkoušených granulí byly Acana, Pro Plan…
Od porodu byla fenka na granulích Brit Care Dog Puppy Lamb, poté je cca do 4 měsíců měl i Bruno.
Cca od 4 měsíce přešel Bruno na granule BELCANDO® Junior Lamb & Rice, na kterých je doposud. Ke granulím dostává denně či obden kuřecí krky. V letních měsících a na podzim hodně jedl jablka, sám si je vyhledával na zahradě. Dále mu také chutnaly švestky a třešně (bez pecek), když si je sbíral sám na zahradě, neovlivnila jsem to. Opět neměl žádné problémy s vyprazdňováním či zažíváním.
Tento druh granulí mu velice prospívá. Dokonce s nimi mám i tu zkušenost, že jsem mu nedopatřením dávala každý den (cca 14 - 21 dní) jednou tak velkou denní dávku, než měl dostávat. I přes větší dávku měl trávení i stolici v pořádku. Neprojevil se u něj žádný průjem či zažívací obtíže.
Nyní má Bruno cca 40 kg a denní dávku cca kolem 515 – 520 g denně.
S Brunem chodím 1x týdně na cvičák + denně či obden cvičíme doma.
Je v dobré fyzické i psychické kondici.

Matka (bullmastiff) po odstavení Bruna přešla opět k „obyčejným granulím“. Před cca 5 měsíci (červenec/srpen 2016) přešli na granule Farm Fresh – Lamb and Rabbit. Denní dávku má fenka cca 500 g za den. Fenka má dysplazie 1.
Přechod z obyčejných granulí byl bez problémů, neměla žádné průjmy ani jiné zažívací problémy. Taktéž co do chuti mi je fenka jí bez problémů od začátku. Neměla tendenci „vymýšlet“ a nejíst je.
U fenky jde hodně vidět rozdíl ve změně granulí. Změnila se jí postava – opadla ve slabinách a „vylezl“ ji hrudník. Taktéž srst má hladší a lesklejší. Má i lepší pohyblivost a je aktivnější a ohebnější.
Nyní je fenka čerstvě po kastraci – 18. 11. 2016, tak budeme pozorovat vliv granulí po kastraci. Zatím za ty 3 týdny není vidět rozdíl (nepřibírá, nehubne).

Granule Farm Fresh – Lamb and Rabbit jsme nasadili i otci Bruna – NO. Nyní (cca 10. 12. 2016) jsme začali zkrmovat druhý pytel granulí.
U něj jsme velice zvědaví na výsledek. Ovčák má dysplazie (v mládí měl 1,5). Nyní mu je 8,5 let. Pejsek měl 2x zlomenou nohu (od koně), nikdy ji neměl operovanou či zasádrovanou. Občas pokulhával nebo měl omezenější pohyb.