Zákazník nepřihlášen: [ přihlásit ]    

FirstMate Trim & Light, aneb pohled do historie a současnosti

Když jsme před patnácti lety začínali s prodejem krmiv pro psy, bylo našim prvním krmivem, které jsme ze světa do naší republiky dovezli, kanadské krmivo pro psy FirstMate.  Předcházela tomu tříměsíční práce s internetem, který ještě nešlapal tak, jak nyní. I když uživatelů bylo málo, byl internet u nás zejména ve večerních hodinách velmi přetížen a stahování informací probíhalo hlemýždí rychlostí. Popřípadě se stahování někde v půli seklo a mohli jste začínat znovu. Proto jsem využíval stahování v brzkých ranních, či pozdních nočních hodinách, pokud jako měřítko v časové ose nastavíte půlnoc. Řekl bych, že mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní to šlo nejlépe, pokud se to tak dá vůbec říci.

Nejvíce jsem pátral v Kanadě a USA, tedy v zemích, kde tradice granulovaných krmiv pro psy je nejdelší, používají se nejkvalitnější stroje a firmy, které  se superpremiovými krmivy pracují, mají za sebou i celou pestrou škálu pozitivních referencí.

Zrovna dnes jsme vykládali dva velké kontejnery z Kanady a při té příležitosti náš sklad krmiv pro psy posílil o 50 tun krmiva v té nejlepší kvalitě. Slovo prvotřídní ani není dostatečně výstižné, aby postihlo  význam slova  naší vlajkové lodi – FirstMate. Vzpomínám na dobu, kdy jsme organizovali dovoz prvního a zároveň i posledního malého kontejneru krmiva pro psy z Kanady. Posledního proto, že další malé kontejnery by neřešily pokrytí pestré škály nabídky FirstMate. Když ten den a po všech peripetiích s tím spojených jsem udělal objednávku, spadl mi kámen ze srdce. Na druhé straně jsem cítil obrovský závazek. Co teď s tím? Žádné vlastní zkušeností jsme neměli a ani nemohli mít, protože jsme byli opravdu první. Ani v žádné jiné blízké zemi se FM  neprodávalo. Snažili jsme se začít pracovat jak s prodejnami, tak i s chovateli. Prodejny se ukázaly jako velmi slabý článek. Všechny, s výjimkou jedné jediné. Tou byla prodejna pana Vratislava Nováka, adresou Na Bělohorské pláni v Praze. To už ale trošičku předbíhám. První kontejner jsme dovezli koncem roku. Pak přišly vánoční svátky, Nový rok a já zjistil, že v celním skladu mám sice kontejner s krmením, ale že ke konci roku mi skončila dovozní licence, jejíž platnost automaticky zanikla k 31.12. No, tehdy ještě nebyla EU s jejíž příchodem nastaly další peripetie. Tehdy to ještě byla doba takřka socialistická. A tak jsem mazal do Prahy na Ministerstvo průmyslu a obchodu. Podařilo se a do Prahy jsem vítězoslavně přijížděl s povolením na další rok.


Objevíte-li se na novém trhu a s novým krmivem, čeká Vás, a taky nás čekala, nelehká situace.  Byla to mravenčí práce. Postupně potichoučku polehoučku se začal prodej krmiva FirstMate rozjíždět.

Nejdříve byly největší požadavky na FirstMate Skoki, které bylo z naší nabídky relativně nejlevnější, a také na krmivo pro psy FirstMate Performance pro štěňata, březí, kojící feny, mladé dospívající psy a psy v zátěži. Ultrapremiová krmiva s jedním zdrojem uhlohydrátu a s jedním zdrojem živočišného proteinu v té době ještě svět neznal. Ten spal v klidu míru a pokoji, aby tzv. „grain free“ řadu začal objevovat o 10 let později a objevuje ji dodnes. Postupně, jak šel čas, nám pejsci našich klientů začali stárnout a začaly se objevovat požadavky na krmivo s nižším obsahem proteinů a pokud možno s co nejmenším obsahem tuku. Takovéto krmivo jsme samozřejmě v nabídce měli. Krčilo se v koutku jako  ta malá popelka, o které zpívá Karel Černoch. Tou volbou pro obézní psy, pro psy, kteří potřebovali zeštíhlet, pro psy  starší nebo neaktivní,  se stalo FirstMate Trim & light. Největší požadavky se postupně objevovaly z Prahy. Proč právě z Prahy? Je to přece jenom velké město, žije zde řada psů, kteří pohybu nemají zase až tak nadbytek, nejsou ani vystavováni nějakému zvláštnímu stresu, žijí-li si se svým páníčkem v klidu míru a pohodě. V Praze také proto, že, bereme to zase 15 let zpátky, se zde našlo větší množství lidí ochotných investovat více do svého miláčka. Postupem času se poptávka srovnávala a můžu říci, že dnes i na těch nejmenších dědinkách či samotách byste našli psí miláčky krmené krmivem pro psy FirstMate. Krmivo Trim & Light se vyrábělo na bázi kuřecího a rybího proteinu. Jako zdroj uhlohydrátu se používala pšenice. Věřte nebo nevěřte, ale popularita krmení rostla, stejně tak jako rostlo FirstMate, o kterém se začalo v naší republice mluvit více a více. Na jedné straně to byla řada úspěšných a spokojených chovatelů, na druhé straně se sem tam ozývali i nějací ti nepřející Tomášové.  Ukázalo se, že sázka na jakost, kvalitu a výjimečnost byla správná. 

V Kanadě nám začali vyrábět i novinky, šité pro nás na míru a podle našich představ. Vzpomeňme namátkově Skoki Large Breed, Skoki MiniBus, Performance MiniBus, Lamb Meal & Rice Large Breed, Lamasko, Lamasko Sensitive, Maintenance Large Breed. Vše bylo perfektně nastartováno.

Pak přišla slavná chvíle a vstoupili jsme do EU.  To byl pro nás kámen úrazu.  Továrna v Kanadě tak vlastně bylo postavena před úkol vyrábět pro ostatní svět a pro Českou republiku zvlášť. Továrna musela získat certifikaci  pro EU, produkty pro nás se mohou vyrábět jen ze surovin certifikovaných dodavatelů. Z toho vyvstaly ztížené výrobní možnosti v menších objemech.  Nezbylo nic jiného než očesat  zavedené druhy na polovinu. Za oběť padla v té době již zavedená krmiva pro seniory Pacific Ocean Fish Senior a Trim & Light.

V loňském roce konečně nastala ta chvíle, kdy jsme si řekli, že objemově to zvládneme, „pojďme do toho“ a vraťme se zase k osvědčené značce pro obézní a starší psy Trim & Light. A také dnes je toto krmivo, tak jako kdysi, postaveno na živočišném proteinu z kuřete a ryb.

Zdrojem uhlohydrátů se v nové inovované a vylepšené verzi krmení pro psy staly ječmenné kroupy, ovesná mouka, hnědá rýže, bramborové vločky. Třešničkou na dortu v krmivu Trim & Light se stalo přidání brusinek, borůvek a malin. Krmivo obsahuje i extrakt ze šalvěje, česnekový extrakt, ale také chaláty prvků. Ty jsou pro organizmus daleko lépe stravitelné. V krmivu nechybí ani potřebná podpora pro zdravé klouby a chrupavky, kterou je glukosamin. „Trimka“ je naprosto ojedinělá svým nízkým obsahem tuku ve výši šesti procent. Důležité je ale říci, že i v tomto seniorském krmivu nejsou použity rostlinné oleje. Všechny použité tuky jsou jen živočišného původu! Co říci na závěr? Kdo se zahloubá do složení krmiva Trim & Light řekne si:  „Jak je možné, že něco takového je tady běžné a k dostání a já jsem o tom až do této chvíle nevěděl???????????“

*****************************

Ing. Gerhard Stein

Mlýnská 21

746 01  Opava

tel. 608 712 436

e-mail:  stein@staz-opava.cz

    


Provozovatel internetového obchodu Krmivo-pro-psy.com:
STAZ s r.o., Mlýnská 21, 746 01 Opava, IČ: 60779918, DIČ: 60779918
E-mail: objednavky(a)staz.cz, asistentka(a)staz.cz, info@krmivo-pro-psy.com, Bankovní spojení ČSOB 272123856/0300 Tel.: 602 515 571. Navštivte nás na drese Podvihovská 12A, Opava-Komárov 74770 Provozní doba- Po-Pá - 7-15:30hod.
Provozováno na systému PremiumSHOP