Zákazník nepřihlášen: [ přihlásit ]    

Holistické krmivo Regal U.S. Grain´s

Výživa psů a úspěchy v nápravě zdravotních potíží způsobených špatnou výživou ve spolupráci s panem Ing.Steinem mne pohltila natolik,že již nezůstávám jen u léty ověřených krmiv, ale má zvědavost a snaha pomoci dalším majitelům psů ve svém okolí mne dovedla vyzkoušet u sedmi  psů právě Holistické krmivo Regal U.S. Grain´s.

Volba to nebyla nijak náhodná.Krmivo  Regal mne zaujalo ihned co jsem začal s panem Ing.Steinem spolupracovat.Snažil jsem se dočíst reakce na toto krmivo, ale u nás v ČR jich moc není.Jsem dokonce přesvědčen,že toto krmivo na českých fórech by nebylo zrovna nejlépe hodnocené rádoby odborníky kterých na těchto fórech je velké množství a mám někdy pocit,že tito lidé jsou minimálně odborníky v potravinářském průmyslu a už někdy tvořili specializované diety pro společnosti zabývající se výrobou kvalitních krmiv pro psy.Opak je však pravdou. Nastudují si nezávislé testy z USA a stanou se samozvanými odborníky. Naše veřejnost,která bohužel v nepřeberném množství krmiv tápe jen žasne nad vědomostí těchto znalců. Nakonec stejně tito odborníci neopomenou dodat,musí toto krmivo pejskovi sednout a tím vám vlastně nijak nepomůžou.Určitě souhlasím,že není univerzální krmivo které by sedělo a prospívalo všem pejskům.Jsou situace kdy po letech krmivo pejskovi přestane vyhovovat a nemusí to být způsobené jen stářím a musíme proto hledat další kvalitní krmivo.Ale co chci hlavně zdůraznit,tito odborníci už nejsou ve spojení s chovatelem a tedy nemohou poradit co dál.To,že pejsek má řídké a velké exkrementy není způsobeno jen tím,že pejskovi krmení nesedí, ale může to být například překrmováním nebo nevhodně zvoleným  poměrem proteinů a tuků.

Jsem spíše zastáncem tradičních poměrů živin.Už kdysi byl popsán přibližný obsah proteinů a tuků v 1 kg masa a ten je 22% proteinů a 10 % tuků.Toto se pro mne stalo zásadní a plus mínus se těchto hodnot při výběru a hodnocení krmiva držím.Samozřejmě tak jako u lidí tak i u pejsků může a dokonce vyhovuje každému něco jiného.  Je jen na nás, abychom pejskovi vybrali tu správnou výživu.

Zpět ke krmivu Regal U.S. Grain´s . Na samém začátkujsem musel dohledávat zkušenost s tímto krmivem v zahraničí.Po několika hodinách nepřeberného množství informací jsem došel k závěru,že toto krmivo je skutečně navrženo ke prospěchu zdraví psů.Vše v potravinářské kvalitě bez různých dochucovadel,kvalitní bezlepkové obiloviny a různé druhy ovoce.Dále u konkrétních případů, kdy toto krmivo se stalo stěžejním při vyléčení nebo  nemocného zvířete pro mne přesvědčilo o tom,že krmivo pro psy Regal úplně postrádá schopnost nežádoucího překyselení organismu.Přesvědčuje mne o tom prospěšnost u zánětlivých procesů kůže,kvasinkových infekcí v uších,u nadměrných výtoků z očí a při opakovaných zánětech močového měchýře.

Nyní po nějaké době krmení Regal U.S. Grain´s receptury Puppy Bites,Adult Bites,Adult Bites Large Breed,Lamb Bites mohu napsat toto: ani u jednoho psa nenastal problém s přechodem na krmení Regal.U žádné receptury nenastal průjem,zvracení a exkrementy co do velikosti se rychle upravily.Co do chutnosti tak u velkých plemen nebyl problém s příjímáním. Malá plemena  plemena upřednostnila variantu  Regal Lamb Bites .U malých plemen jsem pro zlepšení chutnosti  chutnost přídával  trošku pravého vývaru z kostí. Pro mne není nijak zásadní trocha vývaru ve vztahu k prospěšnosti tohoto krmiva.Mohu s klidem napsat a myslím,že vy kteří nyní tento článeček čtete se mnou souhlasíte v tom,že je jen málo majitelů kteří by svým psům rádi nepřilepšili.Granule  na pohled působí neutrálně,nejsou nijak dobarvené, ani dochucené. Sám jsem tuto zkoušku provedl. Na povrchu granulí není nanesený tuk ,jako je to běžné u většiny komerčních krmiv.Bohužel praxe nám ukazuje, že doposud   převyšuje u většiny majitelů psů chutnost krmiva nad prospěšností.Ale jak jsem psal ani u krmiva  Regal Lamb Bites nenastal s příjmem granulí u malých plemen žádný problém.Nezatracují ovšem možnost,že právě krmiva s krůtou Puppy a veškerá Adult budou zajímavá pro i další psy. To potvrzuje i nebývalý zájem o krmiva s krůtou. Já  svého psa krmím Regal Puppy Bites.  Ráno sypeme misku suchých a večer  lehounce podlitých vývarem. Nemá s příjmem krmiva problém a přes den dostává navíc i pamlsky ve formě FirstMate original nebo blueberries.Musím napsat,že nemohu kontrolovat ostatní pejsky jak jsou doma  u svých majitelů krmeni,ani to jaké mají krmené návyky  přestože majitelé pejsků dobře znám.Nemohu si být jistý,že mi přiznají,že před večeří dali pejskovi kostičku nebo kapsičku,piškotek jaksi navíc.

Pozitivní je,že jsem měl možnost Holistické krmivo Regal U.S. Grain´s vyzkoušet u dvou pejsků kteří pravděpodobně měli překyselený organismus Projev byl – zelenavý,hutný výtok z očí značného rozsahu .Pro většinu veterinářů,žádná známka něčeho co by mohlo pro psa být v budoucnu zásadní. Nyní to bude znít jako pohádka ale po 4 dnech krmení Regal Puppy Bites všechno ustalo . Zajímavé je i to,že psi jsou stejného plemene a jsou krmeni stejným krmivem.Už mám dalšího pejska který má stejný problém a bude převeden právě na Regal . Opravdu věřím,krmivem mu od stávajících problémů pomohu.

Nemohu též opomenout hodnoty minerálních látek a to hlavně vápníku a fosforu.Jejich nízké hodnoty ve všech řadách nasvědčují,že toto krmivo je vhodné pro prevenci ale i údržbu renálních onemocnění.Prostudujte si složení receptur Lamb.  U ostatních výrobců nenajdete mnoho krmiv Lamb, které mají právě hodnoty vápníku a fosforu tak nízké a úrovni. A to je ten důvod proč je Regal vhodným krmivem pro psy  trpící renálními onemocněními.Jistě si uvědomujete a víte,že je lepší prevence a to vám toto krmivo může zaručit.U krmiva Regal Lamb Bites bych chtěl také vyzdvihnout ,že je použit výhradně jehněčí tuk,tudíž můžeme s čistým svědomím mluvit o krmivu vhodném pro alergiky.Kuřecí tuk,který je jinak velmi dobrým zdrojem tuků,není obsažen ani v krmivu Regal Salmon Bites , Regal Sensi Bites a tudíž je považuji taky za velmi zdařilé pro psí alergiky.

Hodnoty proteinů a tuků jsou nastaveny přiměřeně a jsou tudíž velmi dobré pro psy které trpí onemocněním slinivky.Právě u tohoto onemocnění je velmi důležité to s proteiny nepřehánět a myslím,že procentuálně proteiny a tuky u krmiv Regal jsou výborně nastaveny nejen pro nemocné , ale i zdravé psy.Samozřejmě tímto je i zaručena rovněž i prevence onemocnění slinivky.Taky u alergických psů je doporučováno snížit podíl proteinů.Pro zdravou kůži je mnohem důležitější kvalitní,vyvážený  podíl tuku.

Jistě dnes čtete mnoho referencí o vysokoproteinových krmivech jak jsou prospěšná.Ano i ne.Opravdu je důležité své psy sledovat,přemýšlet a zjistit co mému psu lépe vyhovuje.Můj pes byl po vysokoproteinovém krmivu první tři měsíce jako znovuzrozený ale pak začal být velmi unavený a začalo mi být jasné,že tudy cesta nevede.Nikdo dnes ještě nemá léty prověřené studie jaký bude mít vliv trendu vysokoproteinových krmiv na zdraví našich psů . Argument vlci spotřebují tolik masa,není úplně na místě. Vlk se téměř nikdy nenakrmí každý den a tudíž jeho organismus má čas se s potravou vypořádat. My ale své psy krmíme denně a to i několikrát.

Za sebe mohu s ohledem na praktické zkušenosti, které s krmivem pro psy Regal  mám mohu toto krmivo jen doporučit . Myslím a jsem přesvědčen o tom,že bylo utvářeno právě tak, aby vyhovovalo a splňovalo nároky na optimální zdravou výživu psů.

 

Jan Benda

 

    


Provozovatel internetového obchodu Krmivo-pro-psy.com:
STAZ s r.o., Mlýnská 21, 746 01 Opava, IČ: 60779918, DIČ: 60779918
E-mail: objednavky(a)staz.cz, asistentka(a)staz.cz, info@krmivo-pro-psy.com, Bankovní spojení ČSOB 272123856/0300 Tel.: 602 515 571. Navštivte nás na drese Podvihovská 12A, Opava-Komárov 74770 Provozní doba- Po-Pá - 7-15:30hod.
Provozováno na systému PremiumSHOP